Contura Showerama Space PentagonalArt.nr: 4096247
Duschhörna
borstad aluminium/klart glas
Beskrivning
Art.nr: 4096247Contura Space Pentagonal duschhörna med skjutdörr, utformad i en 5-kantig design som ger en platsbesparande och rymlig duschlösning. Tillverkad i klart härdat säkerhetsglas med slitstarka aluminiumprofiler.
7 275 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Om du inte vill installera själv
Skickas om 3-6 dagar
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 4096247Contura Space Pentagonal duschhörna med skjutdörr, utformad i en 5-kantig design som ger en platsbesparande och rymlig duschlösning. Tillverkad i klart härdat säkerhetsglas med slitstarka aluminiumprofiler.
Produktinformation
Contura Space Pentagonal duschhörna med skjutdörr, utformad i en 5-kantig design som ger en platsbesparande och rymlig duschlösning. Tillverkad i klart härdat säkerhetsglas med slitstarka aluminiumprofiler. Skjutdörren ger smidig öppning utan att ta extra utrymme. Levereras som komplett duschhörna för hörnmontage.
| Tekniska data | |
| Antikalkbehandlad | Nej |
|---|---|
| Färg profil | Silver |
| Glans profil | Matt |
| Höjd | 2000 mm |
| Lämplig för montering av duschkar | Ja |
| Lämplig för montering på klinkergolv | Ja |
| Lämplig för U-montage | Nej |
| Material dörr | Säkerhetsglas |
| Material profil | Aluminium |
| Minsta bredd | 790-810 mm |
| Pendel-/Saloondörr | Nej |
| Profil | Med profil |
| Största bredd | 890-910 mm |
| REACH Datum | 2021-07-06 |
| REACH Informationsplikt | Nej |
Dörrform Kantig
Material Aluminium, Glas
Glasutförande Klart
Höjd 2000 mm
Bredd 900 mm
Färg Aluminium, Silver
EAN 4025410633798
RSK-nummer 7379200
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
