Osram Normal A RetrofitArt.nr: 2821218
LED-lampa
E27-sockel, 2700 K, matt
Beskrivning
Art.nr: 2821218En LED-lampa med E27-sockel och en effekt på 4 W och ljusflödet 470 lm. En mycket energisnål lampa i retrodesign. Snabb tändning som ger ljus direkt.
Produkten har utgått
Finns i olika varianter
Beskrivning
Art.nr: 2821218En LED-lampa med E27-sockel och en effekt på 4 W och ljusflödet 470 lm. En mycket energisnål lampa i retrodesign. Snabb tändning som ger ljus direkt.
Produktinformation
Osram Normal A Retrofit är en LED-lampa med E27-sockel och en effekt på 4 W och ljusflödet 470 lm. En mycket energisnål lampa i retrodesign. Snabb tändning som ger ljus direkt.
- Temperaturområde
- -20°C till +40°C
- Ej dimbar
- Energieffektivitetsklassificering A++
| Tekniska data: strong> | |
| Typ av ljuskälla | LED |
| Effekt | 4 W |
| Ljusflöde | 470 lm |
| Sockel | E27 |
| Diameter | 60 mm |
| Längd | 105 mm |
| Färgtemperatur | 2700 K |
| Dimningsbar | Nej |
| Energieffektivitetsklass | A++ |
| Medellivslängd | 15000 h |
| Glastyp | Matt/Frostad |
Energimärkning Ljuskälla - E
Ljusflöde 470 lm
EAN 4058075112469
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information

