Arvid Nilsson 31108022Art.nr: 3002189
Sexkantsskruv
5/16" U6S 8.8 FZB, UNC ANSI B18.2.1
Beskrivning
Art.nr: 3002189UNC-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2.
469 kr
Inkl. moms
Finns i olika varianter
Skickas om 9-12 dagar
Fri frakt över 999 kr*
30 dagars öppet köp
Beskrivning
Art.nr: 3002189UNC-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2.
Produktinformation
UNC-gänga. Sexkantsskruv enligt ANSI B18.2. H = Helgängad.
| Tekniska data | |
| Gängtyp | UNC |
|---|---|
| Helgängad | Ja |
| Huvudform | Sexkant |
| Höjd huvud | 5.2 mm |
| Längd | 22 mm |
| Längd gänga | 22 mm |
| Material | Stål |
| Materialkvalitet | Stål (8.8) |
| Storlek gänga tum (") | 5/16" |
| Beteckning | U6S |
Förpackningsstorlek 100 Styck
Längd 22 mm
Huvuddiameter 5.2 mm
Ytbehandling Galvaniserad/Elförzinkad
EAN 7319000229889
Tillverkare
Tillverkares postadress
Kontakta tillverkaren Uppgifter saknas, kontakta oss för mer information
